Artykuły prasowe

W tym dziale znajdziecie Państwo różne artykuły prasowe odnoszące się do problematyki choroby Alzheimera szczególnie dotyczące naszego regionu. Zamieszczamy m.in. rozmowy z członkami naszego Stowarzyszenia oraz informacje zamieszczone w lokalnych gazetach.

Światowy Dzień Osób z Chorobą Alzheimera bez władz gminy i powiatu

 Artykuł pochodzi z serwisu www.krapkowice24-7.com
 
 
Z okazji obchodów Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera w Środowiskowym Domu  Samopomocy miało miejsce spotkanie Opolskiego Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych w tym Rodzin i Osób z Chorobą Alzheimera pn. „Pamiętaj o mnie”.

Więcej…

 

Alzheimer nie daje o sobie zapomnieć

 Na Opolszczyźnie tylko jedna organizacja pomaga chorym oraz ich rodzinom. Na dodatek robi to społecznie. 

Opolskie Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych, w tym Rodzin i Osób z Chorobą Alzheimera od 15 lat działa w Krapkowicach. Prowadzi jedyną w województwie grupę wsparcia, organizuje terapię zajęciową, niesie pomoc finansową. 

Więcej…

 

Matka i syn

Matka i syn

Wiele osób dotyka człowieka, wielu chorych  oczekuje i wymaga pomocy od medycyny, jest choroba wymagająca stałych leków , ale także stałego i bezwzględnego opiekowania się chorym. Dotyka ona chorego, ale też „wiąże” jakby ze sobą i opiekuna.  To choroba zdiagnozowana przez dr. Alzheimera i tym nazwiskiem została nazwana. We wrześniu jest obchodzony Światowy Dzień Chorych na Chorobę Alzheimera. Przy tej okazji rozmawiamy  z opiekunem chorej matki panem Adrianem z Żywocic (prosił o nie ujawnianie nazwiska).

 

Więcej…

 

Rozmowa w NTO

Rozmowa z panią Lidią Konowalik prezesem OPOLSKIEGO STOWARZYSZENIa NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TYM RODZIN I OSÓB Z CHOROBĄ ALZHEIMERA.

2010

>> Wywiad w postaci skanu. 

 

Chorobę Alzheimera wykrytą we wczesnym stadium można leczyć

Na pytania czytelników odpowiada Lidia Konowalik z Opolskiego Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych, w tym Rodzin i Osób z Chorobą Alzheimera w Krapkowicach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…